Чергова міська методична сесія вчителів предмета «Основи здоров’я» 5.02.20 р.

«Подолаємо булінг разом!» – під таким гаслом пройшло чергове засідання міської методичної сесії сесія вчителів
предмета «Основи здоров’я» 5.02.20 р.
Робота відбулася за формою тренінга проєкта «Вчимося жити разом». Про необхідність та соціальну значущість викладання предмета наголосила методист міського управління освіти Сілаєва Л.В. За програмою основ здоров’я цей урок розглядається у 8 класі, але навчальні матеріали можна використовувати й на виховних годинах з 6 по 11 клас.
Тема тренінгу торкнулася кожного, тому співпраця колег у групах відразу розпочалася активно! Виявилося, що навіть досвідченим педагогам іноді складно відрізнити справжній булінг від дружнього піддражнювання. Тому ми вчилися граючись! Розглянули поняття булінгу, його форми, дії свідків булінгу, ознаки булінгу. Продивилися мультфільм «Камінь, ножиці, папір», відеокліп Katy Perry «Bullying story» та зробили висновки, що учні самі в змозі припиняти насильство, кликати на допомогу, надавати підтримку одноліткам. Предметники обговорили статистику в Україні з питань булінгу та виконали інтерактивну вправу «Рука допомоги», де запропонували способи боротьби з булінгом. Усі разом дійшли висновків, що головне навчити дітей не мовчати, не бути байдужими, а повідомляти про такі випадки, кликати на допомогу за потребою та вчити їх бути милосердними.
Наприкінці заходу продивилися підсумковий відеоролик «Поради від психологів як правильно реагувати на негативні образливі випади оточуючих» та провели вправу «Серця доброти», де кожен запропонував свою дію, якою можна зігріти душу постраждалого. Пообіцяли один одному виконати цей «ланцюг доброти» протягом наступного тижня!
Сподіваюсь, що ці матеріали стануть в нагоді всім присутнім учителям. Керівник МПМК Новицька В.А.