Партизанський рух – у пам’ять нащадкам

Є події, дати та імена людей, які увійшли в історію свого села, міста, країни та навіть у історію всієї Землі! Про них складають легенди, пишуть книжки, їм присвячують пісні та вірші… а головне – про них  зберігають священну пам’ять!  І ця пам’ять передається із покоління в покоління та не дає згаснути тим далеким дням та подіям. Однією з таких подій стала Друга світова війна. Наш борг – зберегти пам’ять про біль, втрати та звитягу нашого народу.

  З перших же днів, тижнів війни розпочався партизанський рух — збройна боротьба  українського народу проти фашистських загарбників на окупованій території, в тилу ворога.

   На території нашого міста і Костянтинівського району під час окупації діяло 7 підпільних та диверсійних груп. Співробітниками Костянтинівського краєзнавчого музею була проведена робота про виявленню їх складу та діяльності. Результатом їх праці були документи, фотографії, які зберігаються у фондах музею. Все це робилося задля того, щоб кожен із нас все життя зберігав у своєму серці пам’ять про тих людей, що віддали своє життя для нашого майбутнього. «Партизанська іскра у полум’ї боротьби» – так називалась година пам’яті, підготовлена  куратором шкільного музейного комплексу «Пам’ять» Костянтинівської ЗОШ №9 Пугачовою Л.Р. разом з працівниками бібліотеки-філіалу сімейного читання. Уважно слухали розповідь наукового працівника міського краєзнавчого музею Крайньої А.О., запрошеної для участі у заході,  про героїчні вчинки костянтинівських підпільників учні 6,7 та 10 класів.  Презентація, яка супроводжувала розповідь, познайомила присутніх зі справжніми фотографіями та документами тих років. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв-костянтинівців.