Початкова школа

Шановні учасники проекту з оновлення програм початкової школи!

Раді Вам повідомити, що 4 серпня Колегія Міністерства освіти і науки схвалила оновлені програми початкової школи, вони затверджені Наказом МОН і з 1 вересня вже будуть використовуватися в українських школах.

Завдяки всім, хто долучився до обговорення, коментування, вироблення пропозицій, нам вдалося в стислі терміни провести ревізію і осучаснити 13 програм для 1-4 класів, залучивши широке коло громадськості і експертів.

На платформі ЕдЕра зареєструвалися понад 4000 унікальних користувачів, які залишили понад 8000 пропозицій.

Робота у віртуальних робочих групах експертів йшла з різною інтенсивністю, але ми дякуємо всім за співпрацю, небайдужість і час, який ви приділили оновленню програм для найменших школярів.

Ви допомогли нам здійснити перші кроки з реформування змісту початкової освіти. Ваша участь продемонструвала – справжнє публічне обговорення, із залученням великої кількості людей, може бути ефективним і конструктивним завдяки використанню сучасних інтерактивних технологій.

Оновлені програми опубліковані на офіційному сайті МОН:

Також на сайті МОН оприлюднені оновлені критерії оцінювання та методичні рекомендації щодо викладання за оновленими програмами.

Наступним кроком на платформі ЕдЕра з’являться відеоуроки, майстер-класи та навчальні матеріали, які мають допомогти вчителям викладати за оновленими програмами і використовувати компетентнісний підхід.

Дякуємо нашим модераторам, які опрацювали величезні обсяги пропозицій, уклали таблиці врахування коментарів, з якими можна ознайомитися на платформі ЕдЕра у відповідних розділах програм, а також підготували оновлені програми для схвалення Колегією МОН. За визнанням представників Національної академії педагогічних наук, модератори нашого проекту за надзвичайно стислі терміни зробили роботу цілих наукових підрозділів.

Спільний проект з оновлення програм початкової школи загалом і його реалізація за допомогою інтерактивних технологій отримали високу оцінку Колегії та керівників Міністерства освіти і науки.

Всі напрацювання були надзвичайно корисними. І стануть в пригоді при підготовці нових Державних стандартів та програм в рамках реформування змісту всієї шкільної освіти України.

18 серпня Міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила Концепцію Нової української школи, яка передбачає оновлення всієї середньої освіти в Украіні.

Реформа української школи стартує 2018 року.

Наша мета

  • започаткувати справжнє публічне обговорення навчальних програм;
    перевірити програми на наявність помилок, повторів, невідповідностей та неузгодженостей;
  • розвантажити програми від зайвої другорядної інформації, зробити їх більш зрозумілими для авторів підручників, вчителів, всіх освітян та широкого загалу;
  • знайти педагогів, освітян, експертів та активістів, які розуміють, що таке компетентнісний підхід, і як його запроваджувати в повсякденній шкільній діяльності.

Звернення Міністерства освіти і науки України

Чому ми започаткували цей проект?

Міністерством освіти і науки за ініціативою міністра розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи. Вона передбачатиме нові стандарти, програми, підручники, нові підходи до підготовки вчителів. Ця Концепція буде впроваджуватися з 2018-го року – після ґрунтовного опрацювання та експериментальної апробації.

Але діти вчаться вже зараз і не можуть чекати 2018-го року. Тому нинішній спільний проект Міносвіти і ЕdEra, який ми пропонуємо – це не кардинальна зміна програм, і ми це усвідомлюємо.

Це нагальна необхідність:

  • розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів;
  • залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів;
  • надати вже зараз в межах чинного Державного стандарту приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик;
  • зробити програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.